رابطه شما زمانی میتواند رو به عالی ترین شدن برود . که شما عشق واقعی را بشناسید . اثر اعتماد به نفس در رابطه نمایان است . برخی افراد مدام در حال کنترل طرف مقابلشان هستند . به طور مثال اگر طرف شان جواب تلفن را ندهد . هزاران فکر منفی به سراغشان می آید . نکند خیانت میکند، نکند دوسم ندارد . هزاران نکند دیگر و به این طریق طرف را مدام کنترل می کنند.

اثر اعتماد به نفس در رابطه

به طور حتما روزی رابطه شان دچار مشکل خواهد شد . اگر اعتماد به نفس خودمان را بالا ببریم .خودمان را شایسته این می بینیم که هرگز به خیانت طرف یا ترکش دچار نخواهیم شد .اگر عشق واقعی را بشناسیم اعتماد خواهیم کرد .می گزاریم طرف مقابل هم در آزادی کامل هم به ما عشق بورزد . هم به زندگی شخصی خودش برسد .

تأثیرات کمبود اعتماد به نفس روی رابطه

پژوهش ها نشان میدهد که اعتماد به نفس می تواند در میزان رضایت از رابطه زوج ها تأثیر گذار باشند . زمانی که نسبت به خودتان احساس بدی دارید . دائما سعی می کنید در رابطه تائید شوید . امنیت خوب است . اما نه زمانی که شما آن را با ترس و پا فشاری زیاد بخواهید .این مساله هم به شما آسیب میزنند. هم طرف مقابل را خسته می کنند .

تغییر تصورتان از شریک زندگی

همچنین کمبود اعتماد به نفس تصور شما را از شریک زندگی تان تغییر می دهد. این احتمال وجود دارد که به خاطر ضعف در باور های خود احساس کنید. از سوی دیگر تهدید می شوید .همیشه نگران هستید که او ترک تان کند. دوست تان نداشته باشد . رابطه های موازی را شروع کند .در بد ترین حالت دچار شک و تردیدهای بیمار گونه می شوید . طرف مقابل را آزار می دهید . در این وضعیت حساسیت های رابطه بیشتر می شود . شما کاری میکنید که شریک تان هم به اندازه شما در این رابطه احساس امنیت نکند .

اضطراب در زندگی

به خاطر کمبود اعتماد به نفس شما همیشه مضطرب و نگران هستید .به خاطر هر مساله ساده ای در زندگی تان وحشت زده می شوید . خود را لایق زندگی نمی دانید .از آن لذت نمی برید .باور نمی کنید که یک نفر دوستان دارد .ممکن است جلوی آینه بایستید و از ظاهر تان شرمنده شوید . یا خودت را به خاطر افکار و احساسات تان سرزنش کنید .

راه هایی برای بالا بردن اعتماد به نفس .

 1. گذشته را بپذیرید و آینده را دگرگون کنید .
 2. درباره اهدافتان با خود گفت وگو کنید .
 3. تصمیم گرفتن را تمرین کنید .
 4. نتایجی را که میخواهید مجسم کنید .
 5. در برخی از زمینه ها متخصص شوید .
 6. خودتان را تحقیر و سرزنش نکنید .
 7. پاداش دادن به خود را آغاز کنید .
 8. از جسم خود مراقبت کنید .
 9. به احساسات خود احترام بگذارید .
 10. از مقایسه کردن بپرهیزید .
 11. برای هر چه می خواهید و نیاز دارید کلمه (من)را به کار ببرید .
 12. از انتقاد دائم به خود بپرهیزید .
 13. با خودتان به عنوان فردی ارزشمند رفتار کنید .
 14. از دیگران یاری بخواهید .
 15. به خود برچسب نزنید .
چرا مردان به زنی که دوسش دارند خیانت می کنند ؟

احساس کمبود اعتماد به نفس نسبت به زنی که حتی ممکن است .او را دوست هم داشته باشد .گاهی مردان از روی ضعف خیانت می کنند نه صرفا به این دلیل که زنی را دوست ندارند. یا اینکه احساس برتری میکنند . معمولا در این مواقع ما میبینیم که زنان در مواجه با این مسأله فکر میکنند .که مگر من چه کم داشتم ؟

شما کم نداشتید فقط خود ارزشمندی شما بیشتر بوده است . به همین دلیل مردان بی اعتماد به نفس علاقه دارند. با زنانی باشند که به شدت آنها را تأیید می کنند . به آنها اعتماد به نفس هر چند کاذب می دهند .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست