بار ها کلمه «ببخشید » را تکرار می کنند. موفقیتشان را به شانس ربط می دهند. روی نظرات دیگران درباره خودشان متمرکز می شوند. خستگی و خواب آلودگی بی دلیل دائم خودشان را مسخره می کنند . عقیده واقعی خود را به زبان نمی آورند . آنها هیچ وقت بحث نمی کنند. همیشه موافق هستند .ترس از اشتباه بودن حرفهایشان . برای داشتن اعتماد به نفس چه کنیم ؟

برای افزایش اعتماد به نفس اجازه ندهید. که دیگران از کمرویی شما سوء استفاده کنند .با جسارت زیاد و احساس خود برتری از شما انتقاد بیجا بنمایند . بدیهی است که همیشه نظریات دلسوزانه و انتقاد های منطقی و سازنده ی دیگران را پذیرا خواهید بود .

برای داشتن اعتماد به نفس چه کنیم ؟

باید اعتماد به نفس خود را باز سازی کنیم و این کار را با بهبود بخشیدن عزت نفس مان آغاز میکنیم . باید یاد بگیریم هر آنچه هستیم اعم از گذشته مان ، اشتباهاتمان ، بد گمانی هایمان ، ضعف هایمان و ترس هایمان را دوست بداریم .حتی بیش از آنکه یاد بگیریم خودمان را دوست داشته باشیم . باید به عشق همچون یک آرمان بنگریم . باید جنگجویان عشق باشیم .

باید برای خودمان بجنگیم و پای آنچه هستیم و آنچه می خواهیم باشیم و بایستیم . باید به جای قربانی بودن ، جنگجو باشیم . به جای دنباله روی مبارزه کنیم .

اعتماد به نفس جبرانی  

نوعی اعتماد به نفس هم وجود دارد که اعتماد به نفس جبرانی نامیده می شود . این نوع از اعتماد به نفس در شرایط خاص در افراد شکل میگیرد .آن اعتماد به نفسی است که در اثر جبران ناتوانی ها ، کمبود ها یا فقدان هایی ایجاد میشود که در زندگی پیش می آیند . باعث می شود اعتماد به نفس را کاهش دهند . به عنوان مثال کسانی که دچار حادثه شده اند . یا کسانی که می خواهند به درجات بالای اجتماعی برسند سعی و تلاش میکنند . تا نقص ها و کمبود های خود را به سطح مناسب و متعالی برسانند . در آن سطح نگه دارند . این افراد اعتماد به نفس جبرانی دارند .

موانع پیشرفت

به یاد داشته باشید که آنچه مانع رشد و پیشرفت شما میشود ، یک نواختی است . پس تصمیم بگیرید هر روز را به شیوه ای تازه زندگی کنید. تا زنده و مبتکر بمانید. دست به کار تازه ای بزنید . هر روز در رفتارها و کارهایتان خلاقیت جدیدی بکار بگیرید در اصل این شما هستید که خود را لحظه به لحظه خلق میکنید . وقتی در خود این قابلیت را کشف کنید . که می توانید در بر خورد با شرایط مختلف ، راهکار و خلاقیت های جدیدی بکار بگیرید . این امر باعث افزایش اعتماد به نفس در شما می شود .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست