برای اینکه شما و همسرتان زندگی مشترک و زناشویی خوب را تجربه کنید لازم است که در همه زمان ها با یکدیگر برخورد مناسب و ارتباط موثرتر داشته باشید.

ادامه چند مطلب مفید در خصوص زندگی مشترک و زناشویی خوب را مطرح می کنیم.

عذرخواهی از همسر در زندگی زناشویی

معذرت‌خواهی به خاطر مشکلات و اشتباهات متعدد جلو خیلی از مشاجرات و مشکلات را می‌گیرد. هیچوقت نترسید که چقدر مقصر هستید و یا آیا عذرخواهی لازم است یا نه حتی اگر یک درصد هم مقصر هستید به خاطر دعوا یا داد زدن سر همسرتان از او عذرخواهی کنید. زندگی زناشویی وقتی به خوبی جلو می‌ رود که حداقل یک نفر بتواند به خوبی عذرخواهی کند. بیشترین دلیل عذرخواهی نکردن زن یا شوهر هم به خاطر ویژگی‌ مغرور بودن یا غرور داشتن در رابطه زناشویی است.

حرف‌های همسر را گوش دهید و درک کنید

بهتر است به جای عصبانی شدن و گارد گرفتن به حل مشکل کمک کنید. فکر نکنید که همسرتان می خواهد شما را متهم کند و تقصیر را گردن شما بیندازد. بهتر است قبل از اینکه به خوبی مسئله را درک نکرده‌اید، دلیل و توجیح نیاورید. مثلا اگر متوجه منظور همسرتان نمی‌شود از او بخواهید که دوباره توضیح دهد. نه اینکه با گفتن حرف‌های دیگر و احتمالا بی‌ربط مسئله را پیچیده‌تر کنید. خوب شنیدن و درک کردن و سریع واکنش نشان ندادن، تمرین می خواهد. روانشناس روابط زن و شوهر می‌تواند به شما کمک کند تا این مهارت‌ها را در خود تقویت کنید.

زندگی مشترک و زناشویی خوب

دلگرمی دادن

سعی کنید همیشه نکات مثبت را ببینید و خوشبین باشد. توجه به نکات مثبت آن‌ها را پررنگ تر می کند.  شاید بعضی از مسائل آنطور که دوست دارید نباشند. اما لازم نیست که با فوکوس روی نکات منفی، چیزهای خوب زندگی‌تان را هم نادیده بگیرید. سعی کنید با هر شرایطی خوشبختی و زندگی آرام و دلگرم کننده را برای خودتان رقم بزنید. همچنین روی مسائل جزئی یا منفی زندگی تان تمرکز نکنید. تنها وقتی توجه به نکات منفی جایز است که برای حل کردن آن ها کاری بکنید. در غیر این صورت بهتر است این کارر ا فراموش کنید.

زمان بی پولی مراعات همسرتان را بکنید

زندگی زناشویی سختی ها و ملالت‌های زیادی دارد. اگر زمانی اوقات خوشی را با هم داشته اید و حس کردید او را دوست دارید، باید زمان سختی هم بتوانید همین حس را داشته باشید. به عبارتی دوست داشتن شما و خوشبختی تان نباید وابسته به شرایط مادی شما باشد. اگر همسرتان با مشکلات کاری یا مالی مواجه است، نقش شما این است که با دلگرم کردن او و ایجاد یک فضای مثبت و موثر به حل آن‌ها کمک کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست