بسیاری از زن و شوهرها از سردی و یکنواختی روابط خود با همسر گله مند هستند و از اینکه رابطه آنها مانند سالهای اولیه زندگی شان نیست و کمتر نشانی از ابراز علاقه می بیند، ناراحت هستند . آیا می دانید عوامل اصلی سرد شدن رابطه بین زن و شوهر ها چیست؟

 رسیدن به صلح و شادی

این نکته بسیار مهم است که هدف از ازدواج کردن باید رسیدن به صلح و شادی باشد. از این رو اگر هر کدام از مواردی که ذکر می شود، تحت شعاع قرار بگیرند، زندگی زناشویی نیز تحت تاثیر منفی قرار خواهد گرفت. همانطور که همه ما می دانیم زندگی می تواند پر از استرس و تنش باشد، اما با کمی صبر و تامل می توان اینگونه استرس ها و اضطراب های را به شادی و صلح تبدیل کرد. اولین گام برای رسیدن به آرامش این است که باید چنین تغییراتی را ابتدا در خودمان اجرا کنیم و سپس به فکر تغییر دادن رفتار دیگران و حتی شریک زندگی خود باشیم. از این رو تا خودمان را اصلاح نکنیم، نباید انتظار خاصی از دیگران به ویژه همسر خود داشته باشیم .

عوامل اصلی سرد شدن رابطه

یکی از بزرگ ترین ویژگی های یک انسان موفق داشتن خصلت گذشت است؛ چرا که با گذشت کردن در بسیاری از موارد می توان تنش ها و استرس ها را پایان داد و با این روش زندگی شیرین تری را تجربه کرد. از یاد نبرید، این شما هستید که می توانید مسیر زندگی خود را تغییر دهید. با این تفاسیر ابتدا به فکر تغییر دادن خود باشید تا زندگی موفق تری را با همسر خود تجربه کنید. در ادامه این مطلب شما را با موارد جدی که باعث سردی ارتباط بین زن و شوهر می شود، آشنا می کنیم تا با دانستن این نکات بتوانید زندگی شادتری را کنار همسر خود تجربه کنید .

ترک بیش از اندازه همسر

بی شک یکی از سریع ترین موارد که باعث نابودی روابط بین زن و شوهر می شود ترک بیش از اندازه همسر است. این بدان معنی است که زن و یا شوهر زمان بسیار زیادی از شبانه روز را مشغول انجام کار شخصی و یا کارهای محول شده به خود، هستند. از این رو کمتر در کنار همسر خود می مانند. یکی دیگر از رفتار هایی که باعث سردی ارتباط بین زن و شوهر می شود، این است که وقتی از سر کار برمی گردند؛ به جای اینکه با همسر خود صحبت کنند، سرشان را با تلویزیون و یا گوشی و یا حتی بازی های کامپیوتری گرم می کنند. این گونه رفتار ها می تواند، زنگ خطری باشد که به ویژه زوج های جوان باید به آن توجه داشته باشند .

وقتی زوجین احساس تنهایی کنند، خودشان را با موارد دیگر مشغول می کنند. از این رو با گذشت زمان روابط شان کاملا سرد شده و دیگر علاقه ای نسبت به هم نشان نمی دهند. این مورد می تواند زنگ خطری بزرگ در مسیر جدایی باشد. نباید از یاد برد به ویژه زن ها اگر احساس تنهایی و انزوا کنند رو به رفتار های پرخاشگرانه و ناخوشایند می آورد که در چنین شرایطی بی شک بین زوجین درگیری به وجود می آید و این درگیری ها می تواند باعث هتک حرمت طرفین نسبت به هم شود؛ در نتیجه اوضاع از قبل نیز بدتر می شود.

اهمیت ندادن به همسر و درک نکردن وی

زنان با توجه به روح لطیفی که دارند، بیشتر از مردان تحت تاثیر عوامل محیطی قرار می گیرند. بی شک وقتی زنی روحیه اش خراب باشد، جسم او نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. از این رو مردا ن باید به نیاز های جسمی و روحی همسر خود بیشتر توجه کنند. یکی از بهترین روش ها که باعث عمیق و قوی تر شدن ارتباط زناشویی می شود، صحبت کردن زوجین با هم است

عذرخواهی نکردن

در این که اکثر زوج ها با یکدیگر درگیری لفظی پیدا می کنند، جای شک نیست. اما عذرخواهی نکردن از رفتار زشتی که در چنین مواقعی که از زوجین سر می زند، گا ها می تواند بسیار خطرناک باشد. یک عذرخواهی ساده باعث می شود تا افراد مواضع نرمتری اتخاذ کنند. از این رو تنش ها خیلی زود به پایان می رسد و احساس شرمندگی، خود می تواند دوستی ها را محکم تر کند. اما عذرخواهی نکردن باعث می شود تا طرف مقابل فکر کند که غرور بیش از حد همسر وی مانع از این کار می شود.

توصیه می شود در زمانی که عصبانی می شوید، حتما با یک عذر خواهی ساده روابط بین خود و همسرتان را بهبود ببخشید. معمولا در مسائل ساده زندگی وقتی درگیری لفظی بین زوجین ایجاد شود، یک عذر خواهی ساده می تواند آتش خشم بین طرفین را از بین ببرد و دوستی را جایگزین کینه و بغض کند. نباید از یاد برد که گذشت در زندگی می تواند تداوم دوستی و عشق ورزیدن بین زوجین را دوچندان کند .

نادیده گرفتن نیاز های واقعی

از یاد نبرید همسر شما نیازمند طلا و جواهر آنچنانی و یا وعده های گران قیمت نیست. درست است این گونه هدایا بسیار ارزشمند و از نظر مادی در جایگاه بالایی قرار دارند، اما با این روش نمی توان صمیمیت بین زوجین را تضمین کرد. معمولا زنان بیش از گرفتن هدایای گراقیمت نیازمند مهر و محبت از طرف همسر خود هستند.

مردان نباید با فرض اینکه بهترین امکانات زندگی و با هدایای مختلفی که برای همسر خود می گیرند به این دل خوش باشند که تمام نیاز جسمی و روحی همسرشان را برآورده کرده اند و دیگر آن ها نباید درخواست خاصی داشته باشند. متاسفانه نادیده گرفتن گزینه محبت کردن و عشق ورزیدن به همسر می تواند تبعات جبران ناپذیری در رابطه با زوجین ایجاد کند. همان طور که می دانید هدیه دادن می تواند باعث ایجاد دوستی پایدار بین زوجین شود .

عدم اظهار محبت

شما همسرتان را دوست دارید، او نیز به شما علاقمند است؛ اما محبت خود را ابراز نمی کنید. این یعنی گنج بزرگی در دل دارید که حاضر نیستید آن را به طرف مقابل خود نشان دهید تا شیفته شما گردد. بسیاری از سردی ها ناشی از این است که زوجین تصور می کند طرف مقابل دیگر به او علاقه ای ندارد. این پندار نادرست باعث می شود که اندک محبتی هم که در دل وی باقی مانده از دست رود و آن گاه که باید به فکر بازگرداندن محبت از دست رفته افتاد

بی اطلاعی از اسلوب صحیح روابط زناشویی

بسیاری از زوجین علیرغم محبتی که به یکدیگر دارند، پس از مدت ها زندگی هنوز از اسلوب صحیح روابط زناشویی بی اطلاع اند. شاید این امر ناشی از آن است که پیگیری این امر را زشت و زننده می دانند. اگر در زمره افرادی هستید که به این مشکل دچار بوده و چنین تصور نادرستی از مساله دارید بدانید که این عامل یکی از عوامل مهم و بنا بر ادعای برخی پژوهشگران بزرگ ترین عامل در ایجاد ناسازگاری های خانوادگی و بروز طلاق است. اکیدا توصیه می شود و از روش های صحیح روابط زناشویی مطلع شوید تا به دام سردی گرفتار نشوید .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست