سرنوشت یک ازدواج دست خود انسان است . حتما این جملات نا کار آمد را شنیده اید که ازدواج هندوانه ایست در بسته . یا در کار خیر هیچ حاجت استخاره نیست . اینها از همان حرف های مضری است که خودمان ساخته ایم و به جان خودمان انداخته ایم . چه کسی گفته همه ازدواج ها خیر هستند ؟

متاسفانه یکی از دلایلی که باعث می شود امروز ما بدون تفکر عمل کنیم همین ضرب المثل های ساده هستند . ما به جای تفکر و تحلیل ، به جای شناخت قوانین و اصول زندگی ، به جای شناخت خود و دیگری از روی ماه تولد همسر انتخاب میکنیم . می گوییم سخت نباید گرفت . باید دل قوی داشت و انتخاب کرد .

اطمینان یعنی چه ؟

اگر کسی بخواهد دکمه پیراهن مرا بدوزد به او اطمینان میکنم چون نکته مهمی نیست . اما اگر کسی بخواهد قلب مرا عمل کند که به این راحتی ها که به او اطمینان نمی کنم . باور کنید که ازدواج از عمل باز قلب هم حساس تر است . چون در عمل نا موفق قلب حداکثر یک نفر می میرد اما در ازدواج ناموفق حداقل دو نفر هر روز می میرند شاید هم بیشتر .

هشدارهای آشنایی

در فرایند آشنایی دو نفر و دو خانواده تلاش می کنند تا فقط جنبه های مثبت خود را بیان کنند. مشکل اینجاست که در این فرایند افراد تصویر تحریف شده و غیر واقع بینانه ای از یکدیگر خواهند داشت. بعد از ازدواج زمانی که چهره واقعی فرد و وجوه منفی او آشکار شود همسر دچار تعارض خواهد شد که چگونه او به این میزان متفاوت فکر می کند رفتار می کند و حتی صحبت می کند.

سرنوشت یک ازدواج

یکی از مواردی که در زمان آشنایی از آن اجتناب می شود بیان مسایل مرتبط با آنچه که در حال رخ دادن است و مسایل مربوط به ارتباط فعلی است. ما در زمان آشنایی باید به مشکلات و مسایل همین دوره نیز بپردازیم یا حداقل در این جهت گام برداریم. احتمالا برای حفظ شور و شوق و جذابیت ارتباط از کنار این مسایل می گذاریم و آنها را سربسته رها می کنیم اما این مسایل نابود نخواهند شد و مانند آتش زیر خاکستر پنهان خواهند بود تا زمان آن فرا برسد و سر بر کشند.

همراهان گرامی می توانند جهت انجام مشاوره قبل از ازدواج با مرکز مشاوره روان کلینیک بیست تماس بگیرند و با مشاوران با تجربه ما ارتباط داشته باشند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست