کاش تمامی مردان از انتظارات همسرشان اطلاع داشتند و می دانستند در دل شریک زندگی آنان چه می گذرد ما در این مطلب کار را برایشان آسان کرده ایم و مهمترین و رایج ترین خواسته های زنان از مرد زندگی شان را آورده ایم! مردها ادعا دارند که زن‌ها بسیار پیچیده‌تر از آنها هستند اما دیگر نوبت ما زن‌هاست. خوشحال کردن یک زن کار بسیار ساده‌ای است، البته به شرط اینکه آقایون حواسشان به نشانه‌ها باشد!

رایج ترین خواسته های زنان از مرد

زنان را با ظاهر، رفتار و نگرش مثبت خود جذب کنید: 

همانطور که جذابیت زنان برای مردان مهم است، زنان نیز انتظار دارند با یک مرد جذاب ازدواج کنند. نه‌فقط به لحاظ فیزیکی، بلکه از نظر رفتار و طرز فکر. جوانمرد باشید، حس شوخ طبعی داشته باشید، به ظاهر خود برسید و خوش اخلاق باشید. مهم اینکه در ارتباط با همسر خود صادق باشید.

هزینه و مخارج زندگی زن خود را بپردازید:

 حتی اگر همسرتان به لحاظ مالی مستقل است، بازهم زن از مرد انتظار دارد خرج و مخارج او را بپردازید. زن دلش نمی‌خواهد بار مالی زندگی و خانواده بر دوش او باشد. با حمایت کردن و پشتیبانی از شما مشکلی ندارد، اما دوست دارد مرد خانواده برای زندگی هزینه کند.

با زنان به مهربانی رفتار کنید:

 اگر کودک تنهایی را در سرما دیدید، سرسری از کنارش رد نشوید. از آن مراقبت کرده و برایش غذا فراهم کنید. بدین طریق یک امتیاز مثبت به‌عنوان شوهر دریافت خواهید کرد. زنان شریکی را ترجیح می‌دهند که نسبت به دیگران باملاحظه است. یک زن خواهان مردی است که در سختی‌ها او را تسکین می‌دهد، با محبت است و با دیگران با توجه برخورد می‌کند.

احترام به زنان :

 مسلماً انتظار دارید که خانم تان به شما احترام بگذارد. این را با احترام گذاشتن متقابل نشان دهید. احترام به همسر پایه و اساس حفظ رابطه  عاشقانه است. وظایف همسرتان را نادیده نگیرید. شاید او هم در منزل، به مانند شما در اداره، کاری پرزحمت و خسته‌کننده انجام می‌دهد. به‌جای دلخور کردنش، سعی کنید از او قدردانی کرده و به نقشش به‌عنوان مادر و همسر احترام بگذارید. بگویید چقدر همکاری و همراهی‌اش برایتان ارزشمند است.

با زنان خود صادق باشید: 

یک زن پذیرای عدم صداقت در رابطه نیست. انتظار زن از شوهر خود این است که صادق باشد تا او احساس امنیت و آرامش کند. اگر شما شوهر صادقی نباشید و بعضی‌اوقات اعتمادش را از خود صلب کنید، او دیگر حتی وقتی هم که راست می‌گویید اعتماد به همسر خود نمی‌کند.

توجه به احساسات و عواطف زن :

 زن ها دوست دارند مردان نسبت به احساساتشان حساس باشند. اگرچه زنان مستقل دنیای امروزی دوست دارند هر طور که دلشان می‌خواهد زندگی کنند، اما کمی هم ناز او را کشیدن و لوس کردنش باعث می‌شود که به شما نزدیک‌تر شود.

در ارتباط با زنان بالغ و پخته باشید:

 زن ها دوست دارند با مردی با تجربه که احساس مسئولیت می‌کند ازدواج کنند. پختگی را اغلب به ثبات مرتبط می‌دانند و ثبات چیزی است که زن ها در رابطه نیاز دارند. زنان انتظار دارند مردشان بالغ و پخته باشد تا بتواند مشکلات زندگی مشترک را به خوبی مدیریت کند.

رایج ترین خواسته های زنان از مرد

زن توقع دارد شوهر او به قول‌هایش وفادار باشد:

 اگر به همسر یا فرزندانتان قول داده‌اید که آخر هفته آن‌ها را برای گردش به‌جایی ببرید، به قولتان وفادار بمانید تا آن‌ها را از خود ناامید نکنید. مردی که به قول‌هایش وفادار است با کم‌ترین تلاش همسرش را به خود جذب می‌کند.

به صحبت‌های زن خود توجه کنید:

 زن از شوهر خود انتظار دارد که به حرف‌هایش توجه کند. وقتی صحبت می‌کند به سمتش چرخیده و نگاهش کنید. این کارتان او را مطمئن می‌سازد که شما به او گوش می‌دهید. اگر سرتان گرم موبایل یا لپ‌تاپتان باشد، او را کفری کرده و جو خانه را به هم می‌ریزید. حداقل یک ساعت در روز را به تمام و کمال شنیدن حرف‌های همسرتان اختصاص دهید، مثلاً اوقاتی که مشغول صرف صبحانه یا شام هستید. در مورد روز خودتان صحبت کرده و در مورد حال همسر خود از او سؤال کنید.

زن خود را باور کنید:

 وقتی می‌گوید از پس چیزی برمی‌آید، به او اعتماد داشته باشید. به‌جای اینکه در کار او مداخله کنید آن را کاملاً به عهده او بگذارید. برای کمک و راهنمایی کنارش باشید اما مدیریت اوضاع را به دست خودش بسپارید. به همین طریق اگر از ترس ها و نگرانی‌هایش با شما سخن گفت، او را نادیده نگیرید، متوجه مشکلش شده و درصدد حل آن بربیایید.

با اعتماد به نفس باشید: 

مردی که با اعتماد به نفس است و مغرور نیست، مرد موردعلاقه خانم هاست. چنین مردی می‌تواند از پس هر مانعی بربیاید و هر مشکلی را حل کند. زن ها دوست دارند با مردی در رابطه باشند که تحت هر شرایطی مراقب خانواده و زن و بچه خود است.

به زنان احساس امنیت دهید: 

امنیت مسئله مهمی برای خانم ها است. زنان توقع دارند با مردی در رابطه باشند که از آن‌ها مراقبت کند. زنان دوست دارند مردشان جسارت و شجاعت لازم برای محافظت از او را داشته باشد.

عشق و علاقه خود به زن را ابراز کنید:

 شما باید “دوستت دارم” را گاه و بی گاه بر زبان بیاورید. این دو کلمه جادو می‌کنند. این جمله همسرتان را مطمئن می‌سازد که مرد درستی که با او مثل ملکه رفتار خواهد کرد را به‌عنوان همسر انتخاب کرده است.

گاهی اوقات زن خود را سورپرایز کنید:

 لازم نیست کادوی گران‌قیمتی بخرید. همین‌طوری بی‌مناسبت گل رزی برای او بخرید و به تماشای واکنشش بنشینید. بعد از یک روز طولانی و خسته‌کننده، با شام مخصوصی که همراه با نورپردازی شمع ترتیب دیده‌اید، کاری کنید تا تمام مشکلاتش را فراموش کند. این‌ها کارهای کوچکی هستند اما تأثیر زیادی در بهبود روابط زن و شوهر دارند.

به زنان خود آزادی و اختیار بدهید: 

زندگی یک زن تنها محدود به شوهر و بچه‌هایش نیست. مثل شما، او هم دوست دارد با دوستانش وقت گذرانده یا یک بعدازظهر را مال خودش باشد. بعد از تمام زحماتی که برای خوشحال کردن شما و بچه ها می‌کشد، او هم لایق اوقاتی مختص به خودش است.

هیچ‌وقت تولدها و سالگردها را فراموش نکنید:

 این مسئله همیشه مهم است. اولین باری که همسرتان را ملاقات کردید، به خاطر دارید؟ اولین قرارتان کی بود؟ یا حداقل سالگردتان و تولد او را به خاطر دارید؟ چنین روزهای خاصی برای خانم ها بسیار مهم است. بهتر است برای جلوگیری از ایجاد دلخوری این روزها را به خاطر داشته باشید.

کارها را به‌طور مساوی تقسیم کنید: 

همسرتان برای بچه ها ناهار حاضر می‌کند، درحالی‌که شما کمک می‌کنید حمام کنند و آماده مدرسه شوند. او وسایل بچه ها را آماده می‌کند، شما آن‌ها را به مدرسه می‌رسانید. اگر پدر مسئولیت‌پذیری باشید شوهر مسئولیت‌پذیری خواهید بود. در تحمل بار زندگی با یکدیگر شریک شوید و همه‌چیز را به عهده همسر خود نگذارید. شما نیز در تربیت فرزندان نقش مهمی بر عهده دارید.

با اوقات‌تلخی‌هایش کنار بیایید: 

همسرتان ممکن است گاهی مثل بچه ها بهانه‌گیری کند. ممکن است خلق و خویش در نوسان باشد و شما ندانید ناراحت چه چیزی است. برایش پیراهن قرمزی می‌خرید چون فکر می‌کنید رنگ موردعلاقه‌اش است، اما او سرتان غر می‌زند که چرا قرمز خریدید و صورتی نه! یک شوهر عصبی نباشید چراکه او در کنار شما خودش است، شما را از خودش می‌داند. وقتی اوقات‌تلخی‌هایش را پیشتان بروز می‎دهد یعنی با شما راحت است. با آرامش با زن برخورد کنید. بگذارید این حالتش تمام شود، بعد اگر توضیحی دارید بدهید. بدین طریق جو منزل آرام می‌ماند.

از تعطیلات هیجان‌زده شوید:

 منتظر نمانید تا همسرتان بخواهد برای تعطیلات به‌جایی بروید. برای رفتن به‌جاهای مختلف در کنار او هیجان‌زده باشید. هم از روتین زندگی بیرون می‌آیید و هم اوقاتی را دونفره در کنار هم می‌گذرانید. حواستان باشد وقتی جایی می‌روید تماماً در کنار او بوده و همش فکرتان پیش کار یا سرتان در گوشی نباشد. خاطرات خوشی که با هم رقم می‌زنید تا آخر عمر در ذهنتان باقی خواهند ماند.

هرگز موبایل یا پیام‌هایش را چک نکنید:

 خودتان هم خوشتان نمی‌آید او گوشی‌تان را چک کرده یا پیام‌هایتان را بخواند. به خاطر حس کنجکاوی‌تان وارد حریم خصوصی او نشوید. به حریم خصوصی همسر احترام بگذرید تا او هم به حریم خصوصی شما احترام بگذارد.ارتباط با خانواده همسر خود را حفظ کنید: خانواده همسر خود را مانند خانواده خود بدانید. متوجه و قدردان باشید که همین خانواده او را تربیت کرده، هزینه تحصیلش را داده و او را بزرگ کرده است. پس خانواده  همیشه برای او مهم خواهد بود و شما باید این موضوع را درک کنید.

با او تلویزیون تماشا کنید:

 شاید احمقانه به نظر برسد، اما وقتی این کار را امتحان کنید بسیار از آن لذت خواهید برد. وقتی بچه ها نیستند یا خوابیده‌اند با همسرتان تلویزیون تماشا کنید. این کار خودش یک حرکت رمانتیک است. با او بخندید، گریه کنید یا بترسید. آنچه مهم است با هم بودنتان است، تلویزیون بهانه است.

از دست‌پخت زن خود تعریف کنید:

 به او بگویید آشپز خوبی است. در مورد غذاهای موردعلاقه‌تان که او می‌پزد صحبت کنید. او از اینکه آن‌ها را برایتان بپزد خوشحال خواهد شد. وقتی سعی می‌کند غذای جدیدی بپزد قدردان زحماتش باشید. این کار او را ترغیب می‌کند تا دفعه بعد بهتر عمل کند.

زن ها ممکن است رویای شوالیه‌ی سوار بر اسب سفید را در سر داشته باشد یا نداشته باشند، اما قطعاً شوهری می‌خواهند که با او مثل ملکه‌ها رفتار می‌کند. آن‌ها خواهان مردی هستند که پس از دهه‌ها زندگی مشترک همچنان عاشقشان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست