استراتژی بلند مدت زمان و سعی و تلاش زیادی را می خواهد. اما بهترین روش برای مقابله با خشم است و کمک می کند که ابتدا نگرش شما تغییر کند و سپس نحوه واکنش شما را با خشم عوض شود. و عواملی که باعث ایجاد خشم و عصبانیت می شود کاهش می یابد.

چون تغییر نگرش بسیار اهمیت دارد و از همان پایه به کنترل خشم می پردازد. برای کنترل خشم به این طریق باید با عوامل زیر آشنا شوید.

بهترین روش برای مقابله با خشم

  • باید خشم را بشناسید و بدانید که کارکرد آن چطور است.
  • باید با شخصیت خود آشنا باشید و بدانید علایم اولیه و هشدار دهنده شما چطور است تا در هنگام خشمگین شدن بتوانید خشم خود را کنترل کنید.
  • با یک روانشناس صحبت کنید تا به ویژگی های شخصیتی شما پی ببرد و شما را با روش های کنترل خشم آشنا کنند و بتوانید به خوبی خشم خود را کنترل کنید.
  • فعالیت هایی که به شما انرژی مثبت می دهد انجام دهید و به ورزش کردن بپردازید تا احساسات آزار دهنده از سما دور شود و فکرتان درگیر مسائل مثبت شود.
  • مهارت ها تفکر سالم و کسب انرژی مثبت را یاد بگیرید تا بتوانید با ذهنی آرام به حل مسئله بپردازید و استرس خود را کنترل کنید.
  • درمورد رفتارها و حرف هایی که در هنگام عصبانیت انجام می دهید بیشتر فکر کنید شاید بعضی از رفتارهای شما مناسب آن موقعیت نبوده و برای جبران آن باید کاری را انجام دهید.
  • سعی کنید سبک زندگی سالمی داشته باشید و خواب کافی و تغذیه مناسبی را در پیش گیرید تا از نظر جسمی و روحی گرفتار بیماری نشوید. چون مراقبت از وضعیت روحی و روانی بسیار اهمیت دارد.
  • اگر از اطرافیان یا افراد جامعه ناراحت و پریشان هستید باید این نکته را در نظر بگیرید که رفتار بقیه را نمی توانید کنترل کنید و فقط می توانید بر روی رفتار و حرف های خود کنترل داشته باشید و هنگام برخورد با دیگران بهترین واکنش را نشان دهید تا متوجه رفتار اشتباه خود شوند.
سخن آخر

خشم یکی از هیجانات و احساسات طبیعی انسان است و انسان گاهی اوقات در موقعیت هایی قرار می گیرد که این احساس به سراغش می آید . بخشی از خشونت لازمه زندگی می باشد اگر خشم بسیار شدید و زیاد باشد ممکن است باعث مشکلاتی شود و عواقب جبران ناپذیری را به وجود آورد و اختلالاتی را ایجاد کند.

ولی کنترل خشم همیشه جایز نیست و سرکوب کردن آن باعث بیماری روحی و روانی می شود . پس بهتر است خشم را به خوبی کنترل کنید و آن را سرکوب نکنید. در این شرایط بهتر است از یک روانشناس کمک بگیرید تا علاوه بر اینکه شما را با روش های کنترل خشم آشنا می کند باعث می شود که فکرتان مثبت شود و انرژی مثبت وارد زندگی خود کنید. و در هنگام عصبانیت منطقی رفتار کنید و تصمیمات درستی بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست