هنگامی که ذهن شما سرشار از ایمان، امید و افکار پیروزمندانه باشد، در این صورت این افکار به واقعیت شما تبدیل میشوند. از افکارتان مراقبت کنید. آیا در ذهن شما هم افکار ویروسی هستند که از دوران کودکی جای گرفته اند؟ آیا شما اجازه دادید که آن بذرهای منفی در ذهن شما ریشه کند؟

ما هرگز نمیتوانیم حرفهای منفی دیگران را متوقف کنیم، اما میتوانیم انتخاب کنیم که آیا به آن گفته ها بچسبیم یا نه. با مردی صحبت میکردم که با پدری بسیار منفی زندگی میکرد. پدرش همواره او را تحقیر میکرد و به او میگفت که کاری را نمیتواند به سرانجام برساند. تعجب برانگیز نبود که او در دهه ۴۰ سالگی اش هیچ کاری را به سرانجام نرسانده بود و هیچ هدفی نداشت. او نمیتوانست در یک کار بماند و روابط او دچار مشکل بود. او میگفت حرفهای پدرش دائماً در ذهنش تکرار میشود که میگفت: «تو نمیتوانی موفق شوی ».

از افکارتان مراقبت کنید

حتی پدرش در بستر مرگ نیز به او یادآور شده بود که تو و برادرت در زندگی به جایی نمیرسید« این آخرین جمله ای بود که از پدرش شنیده بود. »! برای سالیان متوالی، او سرگردان و بی هدف روزها را میگذراند و احساس حقارت میکرد. او خودش را فردی لایق نمیدانست. تمامی این بدبختی ها حاصل همان گفته های منفی بود که به او القاء شده بود. یک روز او حرفهای مرا به طور اتفاقی شنید که میگفتم مراقب باشید افکار منفی در ذهن شما در جریان نباشد و
مانع پیشرفت شما نشود.

مانع پیشرفت شما چیست؟

او متوجه شد که حرفهای پدرش در تمام این سالها، مانع پیشرفت او شده است. او شروع به حذف کردن آن برنامه های منفی که در ذهنش حک شده بود کرد او نرم افزار ذهنش را از نو برنامه ریزی کرد. هنگامی که فکری منفی در ذهنش جریان می یافت که میگفت: « تو قادر به انجام کاری نیستی، تو هرگز کاری را به سرانجام نمیرسانی»، او این فکر منفی را با این فکر مثبت جایگزین میکرد که :« تو تجهیز شده هستی، تو توانا هستی، تو سرنوشتت را محقق میکنی و به همان کسی تبدیل میشوی که برای آن خلق شده ای». امروز او فردی موفق است و خانواده ای فوق العاده دارد و دائماً در همایشهای من شرکت میکند. تمام زندگی او از لحظه ای که تصمیم گرفت ذهنش را مجدد برنامه ریزی کند، تغییر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست