برچسبهای منفی را کنار بگذارید. والت دیزنی در دوران نوجوانی برای مجله ای کار میکرد. ویراستار آن مجله به او گفت که فردی خلاق نیست و از قدرت تجسم ضعیفی برخوردار است . « وینستون چرچیل » در دوران تحصیل دانش آموز خوبی نبود و بارها در امتحان ورودی به کالج رد شد. وجه مشترک تمام
افراد موفق این است که آنها برچسبهای منفی را کنار میگذارند، زیرا آنها نزد خودشان میدانند که از آنچه که دیگران درباره آنها میگویند بهتر هستند.

به همین دلیل توانستند زندگی فراتر از چیزی که دیگران برای آنها متصور بودند، برای خود بسازند. مردم همواره برچسبهایی بر روی ما میچسبانند. آنها به ما میگویند که چه کاری را میتوانیم انجام دهیم و چه کاری را نمیتوانیم انجام دهیم. در اکثر موارد، نظر آنها کاملاً با آنچه که خداوند برای ما در نظر دارد کاملاً در تضاد است. اما اگر مراقب نباشیم، گفته های آنها را به عنوان حقیقت می پذیریم و در نهایت، نظر آنها در ذهن ما ریشه میدواند و ما را از تحقق سرنوشتمان باز میدارد.

برچسبهای منفی را کنار بگذارید.

مردی را ملاقات کردم که در دوران تحصیل، مشاور مدرسه به او گفته بود استعداد خاصی ندارد و بهتر است بر روی کارهای سطح پایین تمرکز کند. آن مشاور، این برچسب را بر روی او چسبانده بود که  « متوسط هست و هیچ استعدادی ندارد ». او نیز این برچسب را به عنوان واقعیتِ خود پذیرفته بود و سالها با این ذهنیت زندگی کرده بود که «من فرد باهوشی نیستم و نمیتوانم در زندگی ام به جای خاصی برسم». بعد از دبیرستان، او در کارخانه ای شروع به کار کرد و برای سالیان طولانی در شغل بسیار پایینی مشغول به کار بود.

یک روز کارخانه تعطیل شد و او مجبور شد برای پیدا کردن شغل به کارخانه دیگری برود. طبق قوانین آن کارخانه جدید، باید قبل از ورود به کارخانه، تست هوش میداد. نتیجه تست هوش او به طرز باور نکردنی در حد فردی نابغه بود. مسئول استخدام با تعجب از او پرسید :« با این ضریب هوشی که شما دارید، چرا برای چنین شغل سطح پایینی درخواست داده اید؟ هیچکس در تاریخ ۳۰ ساله این کارخانه، چنین نمره تست هوش بالایی نگرفته است». آن روز بود که تمام آن برچسبهای قدیمی از ذهن آن مرد پاک شد. برچسبهایی که او برای ۷۱ سال آنها را به عنوان واقعیت پذیرفته بود. در نهایت، او کسب و کار خودش را راه اندازی کرد و در حال حاضر یکی از ثروتمندترین مردان کشور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست