چرا برچسب «خطاکار بودن» را از ذهنتان پاک نمیکنید؟ چرا برچسب‌هایی مانند:« محکوم» ،« گناهکار» را از ذهنتان پاک نمیکنید. برچسب‌های مثبت را جایگزین کنید. برچسبهای مثبتی همانند « بخشوده شده»، «مورد لطف و رحمت خداوند قرار گرفته شده »را جایگزین آن کنید.

مردم به شما میگویند « تو دیگر خیلی دچار خطا و اشتباه شده ای، راه برگشتی برای تو وجود ندارد» اگر شما این برچسبها را بپذیرید، آنگاه از تحقق سرنوشت با شکوهی که خداوند برای شما در نظر دارد، باز میمانید. خداوند میگوید :« بخشش من بسیار بزرگتر از هر اشتباه و خطایی است».  خداوند میفرماید: «من اتفاقات ناعادلانه ای را که در زندگی تو رخ داده است، دو برابر جبران میکنم».

برچسب‌های مثبت را جایگزین کنید

در دوران نوجوانی، من از لحاظ قد و جثه بسیار کوچک بودم. هنگامی که بسکتبال بازی میکردم، از تمام هم تیمی هایم حداقل ۴۰ سانتی متر کوتاهتر بودم. به همین دلیل هم تیمی ها بر روی من گذاشته بودند.  نام مستعار« بادام زمینی » تمام مدت مرا اینگونه خطاب میکردند: سلام، بادام زمینی، صبح بخیر بادام زمینی. دلیل این نامگذاری این بود که بادام زمینی کوچک است و چون من جثه خیلی کوچکی داشتم، مرا با این نام خطاب میکردند.

در طول مسابقه تمام همکلاسی ها فریاد میزدند: برو، بادام زمینی آنها منظور بدی نداشتند، صرفاً برای شوخی و خنده این نام را بر روی من گذاشته بودند، اما این نام اعتماد به نفس مرا پایین می آورد. هر بار که این لقب را میشنیدم، این فکر در ذهنم جریان پیدا میکرد که «من کوتاهتر از حد متوسط هستم، من به انداره کافی بلند نیستم ».من این برچسب را پذیرفته بودم و به مرور زمان ساکت تر و گوشه گیرتر شدم. فقط به این دلیل که دیگران مرا با این نام خطاب میکردند.

شما شاهکار خلقت هستید

یک روز، کاری را کردم که به شما توصیه میکنم. تمام آن برچسبهای منفی را از ذهنم پاک کردم. با خود گفتم که خداوند در زمان خلق من هیچ اشتباهی نکرده است. او مرا هدفمند آفریده است. شاید از لحاظ قد، نسبت به بقیه هم تیمی ها کوتاهتر باشم، اما من از تمام آنها چابکتر هستم. من تمام برچسب ‌های تحقیرآمیز را از ذهن خود پاک کردم. با این وجود، چند سال بعد در یک بازه چند ماهه، چیزی حدود بیست سانتی متر بلند شدم!

به طور مشابه، به شما میگویم که شما نه خیلی کوتاه، نه خیلی بلند و نه خیلی پیر هستید. خداوند شما را شاهکار خلقت خطاب میکند. سرتان را بالا بگیرید و با اعتماد به نفس بگویید:« من مخلوق خداوند قادر و متعال هستم»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست