شاید مردم بخواهند شما را تحقیر کنند و کاری کنند که شما احساس بی لیاقتی کنید، اما گفته آنها ذات حقیقی شما را تغییر نمیدهد. شما همچنان نور چشمان خداوند هستید، شما با ارزشترین دارایی خداوند هستید. خداوند آینده باشکوهی را برای شما در نظر گرفته است، اما به خود شما بستگی دارد که اجازه ندهید گفته های منفی دیگران آینده شما را محدود کند. این را همواره به یاد داشته باشید که میدان اصلی جنگ در ذهن شماست.

تو ارزش نداری بانویی را میشناسم که سالها مشکل عزت نفس داشت. او برای خودش ارزش زیادی قائل نبود. او در محیطی بزرگ شده بود که برایش ارزش قائل نبودند. پدر و مادر او با یکدیگر ازدواج نکرده بودند و او حاصل رابطه ای نامشروع بود. یک روز او در همان دوران کودکی کاغذی مربوط به تولد خود را دید که بر روی آن کلمه « نامشروع»  نوشته شده بود در ذهن او حک شده بود. در تمام دوران کودکی و نوجوانی هر بار که میخواست کاری را  شروع کند ، این افکار در ذهن او تکرار میشد که  : «هیچکس تو را نمیخواسته است.  تو اشتباهی هستی،».  او این افکار منفی را باور کرده بود و همین افکار منفی، به بخشی از شخصیت او تبدیل شده بود.

میدان اصلی جنگ در ذهن شماست.

یک روز او متوجه این موضوع شده بود که ارزش ما توسط مردم تعیین نمیشود، بلکه توسط خداوند متعال تعیین میشود. او گفت که این آگاهی همانند انفجاری درونی بود. از آن لحظه به بعد، تصمیم گرفت دائماً به خود گوشزد کند که : «من اشتباهی نیستم، من تصادفی به این دنیا نیامده ام. خداوند مرا برای تحقق هدفی والا آفریده است. من از جانب خداوند تأیید شده هستم. من باارزش هستم». از آن روز به بعد، زندگی او برای همیشه تغییر کرد. بله، زندگی او بهتر شد زیرا تفکر او بهتر شد.

زندگی بهتر نتیجه تفکر بهتر

در این سالها متوجه موضوع شده ام که هرگاه کسی میخواهد با ایمان قلبی کاری را به انجام برساند، همیشه کسانی هستند که با گفته هایشان ذهن او را مسموم میکنند. اکثر اوقات آنها قصد بدی ندارند، بلکه فکر میکنند به خیر و صلاح شما صحبت میکنند. آنها به شما گوشزد میکنند که چرا شما نمیتوانید آن کار را به انجام برسانید. مثلاً میگویند: «برادر من همین کار را انجام داد و شکست خورد! » تمام صحبتهای آنها حاکی از این است که هدف شما غیرممکن است.

اما یادتان باشد خداوند وعده تحقق آن رؤیا را در قلب آنها قرار نداده است، بلکه او وعده تحقق آن را تنها در قلب شما قرار داده است. بنابراین هرگز اجازه ندهید حرفهای منفی دیگران سرنوشت شما را محدود کند. جنگ واقعی درون ذهن شماست. اگر شما در ذهنتان خود را ببازید، در دنیای بیرون نیز خواهید باخت. به همین دلیل باید تمام ویروسهای نرمافزار ذهنتان را شناسایی کنید و آنها را حذف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست