چه چیزی باعث افسردگی میشود ؟ بله برهم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز باعث افسردگی میشود اما خود برهم خوردن توازن مواد شیمیایی در مغز،  عللی دارد و ریشه آن، از دست دادن امید در حل مشکلات و مسائل پر اهمیت زندگی است. ذهن شما ساختار جالبی دارد ! بدین صورت که اگر برای حل مشکلات بزرگ زندگی خود و حفظ امید، با همه وجود تلاش نکنید، ذهن شما با تولید حس افسردگی، به شما هشدار خواهد داد.

فرض کنید شما فرد بسیار ارزشمندی هستید اما در رابطه عشقی خود شکست خورده و به نتیجه مورد نظر خود نمیرسید. قطعا تا مدت زیادی حس منفی پیدا نخواهید کرد زیرا هنوز امید دارید که به رابطه رویایی خود خواهید رسید زیرا فرد ارزشمندی هستید. حال فرض کنید شکستهای عشقی شما زیاد شوند و مثلا ۱۰ بار شکست بخورید یا اینکه سن شما از حدی بالاتر رود و عملا هیچ امیدی برای شما باقی نماند. در اینصورت چه اتفاقی خواهد افتاد ؟ بله به احتمال زیاد افسرده خواهید شد. افسردگی چیزی نیست جز واکنش بدن شما، در برابر بی تفاوتی تان نسبت به حل یک مشکل مهم، در زندگی. این بی تفاوتی به علت از دست دادن امید در ذهن شما ایجاد شده است که نهایتا باعث افسردگی میشود.

برای درمان افسردگی چه کنیم ؟

افسردگی، فقط یک شیوه ارتباطی از جانب ذهنتان، برای گفتن این مساله است که امید خود را از دست داده. وقتی شما به این باور برسید که برای رسیدن به چیزی که از نظرتان خیلی مهم و با ارزش است، شانسی ندارید، ذهن شما با تولید حس افسردگی، این مشکل را به نمایش خواهد گذاشت.

اما افسردگی را چطور درمان کنم ؟

با تلاش و عمل، امید را در زندگی خود زنده کنید. برای چیزهایی که میخواهید بجنگید و برای آرزوهایتان تلاش کنید. داروها هیچ تاثیری ندارند زیرا فقط بصورت کوتاه مدت اثر گذار هستند. تا زمانیکه برای مشکلات زندگی خود چاره ای نیافته اید، دارو نمیتواند کاری کند.

داروها، مسافرت کردن، تفریح، اعتیاد و… همه و همه فقط راههایی امروزی و موقت، برای فرار از مشکلات واقعی زندگیتان هستند. به جای اینکه از مشکلات خود فرار کنید، با آنها مواجه شوید و با همه قوای درون خود، و تا آخرین نفس، تا رسیدن به موفقیت، تسلیم نشوید. تنها چیزی که میتواند افسردگی شما را به کلی ریشه کن کند، زنده کردن و بازگرداندن امید است. پس برای بازگرداندن امید به زندگی خود، با همه توان تلاش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست