حتما برای شما اتفاق افتاده است که لبخند زیبای یک نفر به شما روزتان را بسازد و تا شب حس خوبی داشته باشید. مثلا وقتی یک کودک به شما لبخند می‌زند چه حس خوبی به شما می‌دهد؟! لبخند یک منحنی زیباست که حال شما را راست و ریست می‌کند. اما آیا می‌دانستید لبخند زیبا می‌تواند کلید موفقیت در زندگی و داشتن یک زندگی شاد باشد؟ چه زمانی که برای مصاحبه شغلی می‌روید، چه در محیط کار نیاز به پذیرفته شدن و حس خوب دیگران دارید و چه در زندگی شخصی نیازمند حس خوب اطرافیانتان باشید لبخند زیبای شما یک راز کوچک راهگشا است.

لبخند برای شما دوست پیدا می‌کند

شما ترجیح می‌دهید با افرادی وارد گفت‌وگو شوید که لبخند می‌زنند یا دائما اخم کرده‌اند؟ تا به حال نشده که به خاطر لبخند کسی جذب او شوید و با او دوست شوید؟ در محل کار از چه کسی بیشتر خوشتان می‌آید؟ کسی که از لبخند به لب دارد یا کسی که قیافۀ عنق و بی‌حالتی دارد؟ شاید باورتان نشود ولی بهترین راه ایجاد دوستی لبخند زدن است و چه بهتر که لبخند زیبا داشته باشید.

لبخند اعتماد به‌نفس شما را بالا می‌برد

بر اساس مطالعات متعدد کسانی که دائما لبخند به لب دارند مطمئن‌تر و باهوش‌تر به نظر می‌رسند. احتمالا شما هم مانند خیلی از افراد دیگر استرس سخنرانی را تجربه کرده‌اید. روزها و هفته‌ها برای داشتن یک سخنرانی، ارائه یا سمیناری آماده شده‌اید اما وقتی در جمع قرار گرفته‌اید دچار ترس شده‌اید. یکی از تکنیک‌هایی که توصیه می‌شود نفس عمیق و زدن لبخند است. لبخند مخصوصا یک لبخند زیبا باعث می‌شود دیگران با شما همدلی کنند، از حس شما حس خوبی بگیرند و همان را به شما منتقل کنند.

لبخند باعث می‌شود روابط اجتماعی موفقی را تجربه کنید

می‌خواهید راز داشتن یک ظاهر جذاب را بدانید؟ چه در میان همکارانتان، چه دوستانتان و چه در مقابل کسی که دوستش دارید، لبخند باعث می‌شود جذاب و خواستنی جلوه کنید. بر اساس یک نظرسنجی توسط آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا ۴۵ درصد پاسخ‌دهندگان معتقدند لبخند جذاب‌ترین ویژگی یک فرد است حتی بیشتر از هیکل و مو. پس اگر لبخند زیبایی دارید آن را دریغ نکنید.

لبخند واگیردار است

وقتی به غریبه‌ای لبخند می‌زنید، به احتمال زیاد او هم به شما لبخند می‌زند. لبخند شما واگیردار است! اگر می‌خواهید به کسی کمک کنید که روز سخت و ناامیدکننده‌اش را فراموش کند و به راحتی آن را پشت‌سر بگذارد یک لبخند ساده به او هدیه دهید. تصور کنید که با لبخند زدن به دیگران چقدر می‌توانید به زندگی دیگران کمک کنید! بله، خیلی راحت و ساده به نظر می‌رسد!

لبخند یک منحنی زیباست

یک نکته جالب: می‌دانستید که وقتی اخم می‌کنید ۴۳ عضله از صورت شما درگیر می‌شود و وقتی لبخند می‌زنید فقط ۱۷ عضله لازم دارید؟ به نظر می‌رسد شاد و خوشحال بودن انرژی کمتری از شما می‌گیرد تا غمگین و ناراضی بودن.

یک لبخند زیبا بهترین پارتی شما است

این جمله را شاید بارها شنیده باشید که «بخند تا دنیا بهت بخنده». واقعیت این است که لبخند ساده درهای زیادی را به روی شما باز می‌کند. در بانک یا انجام یک کار اداری امتحانش کنید. به مسئول مربوطه لبخند بزنید تا ببینید یک لبخند ساده چطور معجزه می‌کند. بدون شک در هنگام مصاحبه شغلی هم لبخند کارتان را راه می‌اندازد. طبق آماری که در سال ۲۰۱۵ انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) ارائه کرده است، ۲۸٪ از پاسخ‌دهندگان جوان معتقدند که لبخند آنها تأثیر مستقیمی در عملکرد خوبشان طی مصاحبه شغلی داشته است. دلیلش این است که وقتی لبخند می‌زنید، با اعتماد به نفس و دوست‌داشتنی‌تر جلوه می‌کنید.

لبخند باعث می‌شود زندگی طولانی داشته باشید

یک واقعیت عجیب: دانشمندان یک عکس از یک گروه قدیمی بسکتبالیست را پیدا کردند و یک تحقیق انجام دادند. پس از اینکه افراد را شناسایی کردند متوجه شدند که آن دسته از بازیکنانی که در عکس لبخند می‌زدند، بیشتر از کسانی که لبخند نمی‌زدند عمر کرده‌اند. آنهایی که لبخند داشتند به طور متوسط ۷۹.۹ سال زندگی کردند و در مقابل کسانی که لبخند نزده بوند هفت سال زودتر زندگی را بدرود گفتند. هفت سال زندگی بیشتر به خاطر داشتن لبخند. احتمالا می‌دانید که استرس و اضطراب مهمترین عوامل تسریع روند پیری هستند. عادت به لبخند زدن باعث می‌شود تا تأثیر استرس و افسردگی کاهش یابد. زمانی که شدیدا استرس دارید، لبخند بزنید و احساس شادی را در خود ایجاد کنید. لبخند زدن می‌تواند به کاهش سطح هورمون‌های استرس مانند کورتیزول و آدرنالین در بدن کمک کند.

لبخند یک منحنی زیباست

اکنون می‌دانیم که لبخند زدن می‌تواند در موفقیت و رسیدن به کیفیت بهتر زندگی به ما کمک کند. داشتن دوست، اعتماد به نفس بالا، روابط عاطفی موفق، داشتن شغل مناسب و سلامتی فاکتورهای اصلی خوشبختی هستند که لبخند به داشتن آنها کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست