شکست مهمترین مرحله برای رسیدن به موفقیت هست، اما با این حال میتونه احساس خراش دادن روحتونو به همراه داشته باشه. برای دوست شدن با شکست و دشمن نشدن با اون، باید بر اون غلبه کنید. در اینجا چند راهکار برای تبدیل شکست به موفقیت بیان می کنیم .

تبدیل شکست به موفقیت

شکست به عنوان فقدان موفقیت تعریف میشه، اما تعریف واقعی اون واقعا به خودتون بستگی داره. چیزهای کوچیک میتونن شکست باشند. شاید شما امروز از پس یک فروش راحت برنیاید، یا فراموش کنید که وقتی تو مغازه اید چیز مهمی رو بخرید. همه ی ما اشتباه میکنیم، و اشتباهاتی که اندازه دارند-بزرگ یا کوچیک- باعث میشن ما احساس شکست کنیم. با توجه به این چند نکته ساده، شانس موفقیت خود را چندین برابر خواهید کرد:

۱) از واژه تجربه استفاده کنید

بجای استفاده از واژه شکست که به اشتباه در ذهن افراد بار معنایی منفی دارد، از واژه “تجربه” استفاده کنید. به اشتباهات و شکست های خود بعنوان تجارب ارزشمند زندگی خود نگاه کنید. فراموش نکنید که همین اشتباهات و شکستها، روزی میتوانند به عنوان برگ برنده شما سبب موفقیتتان شوند.

۲) یاد بگیرید که بازنده خوبی باشید!

نوع عکس العمل شما در مواجه با یک شکست، مشخص میکنید که آیا این شکست میتواند به پله ای برای رشد شما تبدیل شود و یا سنگی که شما را از پای در می آورد. طبیعی است که بعد از هر شکست ممکن است مقداری دچار ناامیدی شوید و یا اعتماد بنفستان کاهش یابد. این اتفاق برای تمام افراد موفق دنیا افتاده است و شما هم از این قاعده مستثنی نیستید. در این شرایط سعی کنید جمله پدر پولدار را به یاد بیاورید: “هرچقدر سریع تر شکست بخوری، راه های موفقیت را سریع تر پیدا میکنی!”

۳) از اشتباهات خود درس بگیرید.

هر اشتباه و شکستی را به منزله هدیه ای ارزشمند در نظر بگیرید. در دلچسب نبودن ظاهر این هدیه با شما هم عقیده ام، اما پس از باز کردن آن، به ماهیت ارزشمند و گرانبهای آن پی خواهید برد. در یابید که در درون هر شکست چه هدیه ای برای شما نهفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست