از پیله تان رها شوید. به تایید دیگران نیاز ندارم . سال ۱۹۹۹ وقتی کار به عنوان واعظ را شروع کردم، بسیار مضطرب بودم. فکر میکردم از عهده اش برنمی آیم. صدایی به من میگفت: «  بهتر است آنجا در مقابل مردم بلند نشوی. خودت را مسخرهی عالم و آدم میکنی. نمیدانی که چه بگویی. هیچکس به حرفت گوش نمیدهد».

دشمن دوست داشت من را در پیله ام نگه دارد، تا به این افکار کرم زده فکر کنم. او نمیخواهد که من و شما رها شویم، اوج بگیریم و مثل برنده ها زندگی کنیم. دلش میخواهد تقلا کنیم، سست و دودل باشیم و عادتهای بد داشته باشیم. همه چیز در ذهنمان شروع میشود. اگر کنترل افکارمان را به دست گیریم، کنترل کل زندگیمان را به دست خواهیم گرفت. من کاری را انجام دادم که از شما میخواهم آن را انجام دهید. تمام طول روز با خود میگفتم: من با کمک خداوند از پس هر کاری برمیآیم. با توکل به خداوند قوی خواهم بود. اگر خداوند «پشت من باشد، چه کسی جرأت میکند در مقابلم بایستد؟ »

به تایید دیگران نیاز ندارم

ماهها و ماهها این کلمات را به زبان آوردم. کم کم، خودم را از پیله ام رها کردم. در دو سال اول، به قدری سست و دودل بودم که با یک نظر منفی دلسرد میشدم. باید خودم را تغییر میدادم، اما همانطور که ذهنم را نو کردم و طرز تفکرم را بهبود بخشیدم، متوجه شدم که به تایید دیگران نیاز ندارم چون تأیید خداوند متعال را دارم. چه اتفاقی در حال رخ دادن بود؟ دگردیسی و تغییر در وجود من، در حال کامل شدن بود. واقعیت این است که من هنوز هم به طور کامل متحول نشده ام، اما دیگر هرگز آن افکار کرمگونه را ندارم.

وقتی خودم را با زمانی که تازه کارم را شروع کرده بودم مقایسه میکنم، میبینم که دیگر همان آدم سابق نیستم. مضطرب نیستم، سست و دودل نیستم. به چیزی که خداوند مرا برایش ساخته اطمینان دارم. اگر کسی از من خوشش نیاید، حتی سر سوزنی هم مرا اذیت نمیکند. من خوشبختم، سعادتمندم، زندگی ام بسیار بهتر شده است.

نتیجه

شاید شما هم هنوز به طور کامل از پیله تان خارج نشده اید، اما دلسرد نشوید. خداوند هنوز در حال کار کردن بر روی شماست. هر روزی که به چیزهای درست فکر میکنید، اندکی بیشتر خودتان را از آن پیله آزاد میکنید. در زمان مناسب، قرار است به طور کامل از پیله بیرون بیایید و به پرواز درآیید و خداوند شما را به جایگاهی خواهد رساند که هرگز خودتان به تنهایی نخواهید توانست به آن جایگاه دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست