تحقیقات نشان میدهند که ما روزانه در ذهنمان تا سی هزار مرتبه با خودمان صحبت میکنیم. همواره صدایی در ذهن ما در حال پخش شدن است. پیروزی ابتدا در ذهنتان اتفاق میافتد . به وعده های خداوند تفکر کنیم. واژه ی تفکر یعنی «به چیزی بارها و بارها فکر کردن.» ما باید حواسمان به چیزی که تفکر میکنیم باشد.

پیروزی ابتدا در ذهنتان اتفاق میافتد

سرچشمه ی تفکر همانند سرچشمه ی نگرانی است. زمانی که نگران هستید، در حال تفکر کردن بر موضوع اشتباه هستید. در حقیقت، در حال استفاده ی معکوس از ایمانتان هستید. اگر روز خود را با نگرانی در مورد وضعیت مالی تان، نگرانی در مورد خانواده تان و نگرانی در مورد آینده تان سپری کنید، به خاطر این که اجازه ی پخش شدن صدای افکار اشتباه را در ذهنتان داده اید، باعث خواهد شد که دلواپس، هراسان، منفی و بی انگیزه باشید. تمام مسئله این است که چه چیزی را برای تفکر انتخاب میکنید.

شما دروازه ی ذهنتان را کنترل میکنید.

هنگامی که آن افکار منفی در میزنند، شما مجبور نیستید که در را به رویشان بگشایید. میتوانید بگویید: «نه، ممنون. من انتخاب میکنم که روی آنچه که خداوند درباره ی من میگوید تفکر کنم». زمانی که نگران هستید، روی مسئله ی اشتباه تفکر میکنید. در حقیقت در حال استفاده ی معکوس از ایمانتان هستید . امروزه، عذاب و غم و اندوه زیادی وجود دارد. اگر اخبار را برای مدتی طولانی مشاهده کنید، ممکن است دچار افسردگی شوید – بازار بورس، شرایط اقتصاد، بدهی های دولت.

عبارتی که من بارها در روزنامه های متعددی مشاهده کرده ام« ترس مطلق در بازار » است. مردم وحشتزده هستند. برخی افراد کل روز خود را در این فکر که اوضاع چقدر بد است میگذرانند و از خود میپرسند:«آیا من میتوانم از این بحران جان سالم به در ببرم ؟» ،«اگر شغلم را از دست بدهم چه؟ » ،« اگربیمه ی بازنشستگی ام از بین برود چه ؟». اگر شما این افکار هراس انگیز را در سر بپرورانید، حتماً دچار استرس و نگرانی میشوید. من دوست دارم که اخبار را مشاهده کنم، اما یاد گرفته ام که در مورد گزارشهای منفی تفکر نکنم.

سخن آخر

اگر چیزی یک گزارش یا خبر خوب نیست، خود را درگیر آن نکنید، زیرا روح شما را مسموم خواهد کرد. به جای اینکه عذاب و غم و اندوه را بارها و بارها تکرار کنید، سخن خداوند را مرتباً تکرار کنید. بله، شرایط اقتصادی ممکن است که کمی ناامن باشد، اما خداوند میفرماید که او تمام نیازهای تو را تأمین خواهد فرمود. او فرموده است که حتی در شرایط قحطی، خودش رونق را برای تو مقدر خواهد فرمود. او گفته است که خود، پنجره های آسمان را خواهد گشود و باران رحمت بر تو فرو خواهد ریخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست