اگر سالم ترین رابطه ی ممکن را می خواهید داشته باشید یاد بگیرید چگونه ارتباط عاطفی عمیق برقرار کنید.با داشتن این بخش در رابطه ی خود، تمام چیزهای دیگر به طور طبیعی در جریان خواهند افتاد. در اینجا نکاتی اورده شده است که می تواند به شما کمک کند پیوندی غیرقابل شکست ایجاد کنید:

چگونه ارتباط عاطفی عمیق برقرار کنید

  • نشان دادن محبت

زوجی که در یک رابطه ی تازه شکوفا شده هستند احتمالا مشکلی در ابراز محبت ندارند اما زوج هایی که ازدواج کرده اند شاید از فرسوده شدن رابطه ی خود رنج برده و نیاز به کار کردن روی ابراز محبت به یکدیگر داشته باشند. هر روز صبح و هر شب یکدیگر را ببوسید. گرفتن دست های یکدیگر، بغل کردن و ابراز محبت راه های روشن کردن آتش عشق فیزیکی هستند.

  • همسرتان را بشناسید.

باید بدانید شریک شما چه خواسته ها و نیازهایی از زندگی و شما دارد. این یعنی وقتی صحبت می کند دقت زیاد به او داشته باشید. وقتی می خواهد رازی را با شما در میان بگذارد کلمات او را دنبال کرده و سعی کنید در قلب او راه یابید.

  • دعواهای عادلانه ای داشته باشید.

در میانه ی یک بحث داغ تهمت ها و کلمات بدی هستند که خود را نشان داده و غیرعمد به فرد مقابل آسیب می زنند. یاد بگیرید عادلانه باهم بجنگید. اگر نمی دانید چطور این کار را انجام دهید شاید بتوانید به دنبال کتابی مرتبط گشته یا از یک مشاور کمک بگیرید. در زمان بحث موضوعات گذشته را میان نیاورید. در زمان حال مانده و از دلایل منطقی برای کاری که انجام داده یا حس خود استفاده کنید.

  • اعتماد کنید.

باید بین شما حس اعتماد وجود داشته باشد. این بلوک سازنده ی ارتباط عاطفی در یک شب قابل دستیابی نخواهد بود. زمان می برد تا با شخص دیگری حس امنیت داشته باشید. باید اعتماد خودش به طور طبیعی شکل گیرد.

  • در دسترس بودن از نظر عاطفی

هردو شما باید از نظر عاطفی برای فرد دیگر حضور داشته باشید. اگر به هر شکلی بخواهید خود را از فرد دیگر دور نگه دارید نمی توانید خود را برای احتمالات یک رابطه ی عاطفی قوی آماده نگه دارید.

  • بر موانع غلبه یابید.

اغلب در ازدواج ها زوج ها قبل از اینکه بتوانند دوباره ارتباط عاطفی بین خود را برقرار کنند باید مشکلاتی که آن ها را تحت فشار گذاشته است حل کنند. با هم مشکلات را شرح داده و سپس راه حلی برای کاهش یا از بین بردن کلی موانع پیدا کنید. وقتی بزرگترین مشکلات بین شما حل شدند می تواند ارتباط عاطفی از دست رفته بین خودتان را دوباره بسازید. ارتباط عاطفی موضوعی پیچیده و فردی است اما می تواند رابطه ی شما را بسیار تحت تاثیر قرار دهد. بدون داشتن یک ارتباط قوی، رابطه ی شما نمی تواند از یک دوستی ساده فراتر برود.

ماندن در رابطه ای بدون ارتباط عاطفی یعنی در نهایت یکی از زوجین یا هردو به این احساسات پایان خواهند داد زیرا به نظرشان چیزی جا افتاده است. و البته درست می گویند. در این ارتباط یک چیز وجود ندارد: یک زنجیر قوی که دو فرد را به هم متصل می کند و باعث ایجاد عشقی عمیق و پایدار می شود که برای همیشه ماندگار خواهد بود.

  • دنیا را از چشمان او ببینید.

سعی کنید دنیا را از دیدگاه او ببینید تا واقعا متوجه شخصیت واقعی اش شوید. این یعنی وقتی که نمی دانید چرا این کار را کرده است یک گام به عقب برگردید. ببینید او چگونه به این شرایط واکنش نشان می دهد و سعی کنید خودتان را جای او قرار دهید. شاید حالا انتظار این کار را از او داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست