ازدواج یعنی تشکیل زندگی مشترک با هدف کسب آرامش برای رفع نیازهای طرفین و ازدواج لازمه پنج بلوغ است : فکری، اقتصادی، فیزیولوژیکی، عاطفی و اجتماعی .

سن مناسب ازدواج فارغ از هرگونه عدد و ارقامی لازمه نبوغ و بلوغ کافی جنسی و جسمی است که البته سن مناسب ازدواج را می‌توان براساس ویژگی‌های فردی تشخیص داد.

ازدواج لازمه پنج بلوغ است

لازمه داشتن ازدواج موفق دستیابی به بلوغ فکری، اقتصادی، فیزیولوژیکی، عاطفی و اجتماعی است. در حال حاضر و در عصر ماشینی امروز درست زندگی کردن باهم یک هنر است و برای اینکه در این دنیای هنری اثری ماندگار از خود به یادگار بگذارید لازمه یادگیری مهارت‌هایی است که به حفظ و نگهداری یک رابطه کمک خواهد کرد.

دلایل موثر در طلاق
مشکلات اقتصادی

دلایل بسیاری در امر طلاق و فروپاشی یک زندگی دخیل هستند که در حال حاضر و در عصر ماشینی امروز یکی از مشکلات اساسی، مشکل اقتصادی است زیرا مشکلات اقتصادی می‌تواند روند ازدواج جوانان را کند و به تاخیر انداخته و یا حتی می‌تواند سبب فروپاشی یک زندگی شود، زیرا مشکلات اقتصادی به خودی خود مشکلات بزرگی را در رابطه بوجود خواهد آورد.

انتخاب ضعیف

یکی از عوامل افزایش آمار طلاق و فروپاشی ازدواج‌ها به مقطع انتخاب شریک زندگی برمی‌گردد زیرا بسیاری از زوجین در مرحله انتخاب همسر آینده ضعیف و احساسی عمل کرده و انتخاب آن‌ها متناسب با ملاک وجودی آن‌ها نیست که همین امر به مرور زمان سبب ظهور اختلافات و تناقضات زیادی در بین زوجین خواهد شد.

ضعف در رابطه جنسی

یکی دیگر از دلایل افزایش طلاق در جامعه ضعف در رابطه جنسی است که در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی زوجین محسوب می‌شود.

اعتیاد

از دیگر دلایل طلاق اعتیاد به مواد مخدر و در کنار همه این‌ها فقر و نبود مهارت‌های زناشویی و ارتباطی از عوامل اساسی افزایش آمار طلاق در جامعه است.

ندانستن مهارت های زندگی

مشکلات عاطفی همراه با فقدان مهارت‌های زندگی در بین زوجین می‌تواند از عوامل افزایش طلاق در بین جوانان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست