از آنجایی که زندگی میدان آزمون و خطا نیست آشنایی قبل از ازدواج می‌تواند تاثیر بسزایی در شناخت طرفین از هم داشته باشد، زیرا شروع یک رابطه بدون شناخت اولیه تنها بر مشکلات زندگی می‌افزاید.

گذشت آن روزهایی که ازدواج‌ها سنتی بود و پدر و مادرها برای فرزندانشان همسری اختیار می‌کردند و جوان‌ها هم مطیع بی‌چون و چرای والدین خود بودند، امروزه با تغییر سبک زندگی و بالارفتن سطح توقعات این سبک ازدواج هم در لابه‌لای خاطرات قدیمی انسان گم شد.

زندگی میدان آزمون و خطا نیست

اگر از هرکدام از بزرگترها و قدیمی‌های فامیل و اطرافیان بخواهیم درباره ازدواج آن روزگاران صحبت کنند سادگی و صداقت را رکن اساسی ازدواج خود می‌دانند. ازدواجی که به رغم سادگی آن رنگ صمیمت داشت و خوشبختی و پایداری آن مثال‌زدنی بود.

سن مناسب ازدواج

نمی‌توان سن دقیقی را برای ازدواج تعریف کرد و هر زمان که دختر یا پسر به درک متقابلی از هم و به انواع بلوغ ( عاطفی ، اجتماعی ، اقتصادی و…) برسند زمان مناسبی برای تشکیل یک زندگی است.

نقش خانواده‌ها در ازدواج جوانان

گذشت آن زمانی که خانواده‌ها مسئول انتخاب همسر آینده برای فرزندانشان بودند در عصر حاضر بهتر است که خانواده‌ها راهنمایی باشند برای کمک به جوانان و از هرگونه تحمیل عقاید و نظرات خود بر فرزندان خودداری کنند.

خواسته جوانان از ازدواج

خواسته‌ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است برخی برای پرکردن خلاء عاطفی خود و برخی نیز برای داشتن یک همدم و همراه دست به ازدواج می‌زنند، اما با این حال ازدواج یک مرحله حساس در زندگی است که برخی مشتقانه به سمت آن میروند و برخی از آن سرباز می‌زنند.

داشتن توانایی اقتصادی و مالی یکی از ضروریات تشکیل یک زندگی است زیرا از آنجا که از قدیم‌الایام گفته شده که فقر به کفر نزدیک است قطعا فقر به عشق نیز رحم نخواهد کرد. هر گونه توهینی به آزادی جسمی و روحی فرد مقابل در زندگی مشترک می‌تواند مقدمه‌ای باشد برای فروپاشی یک زندگی، حتی اگر آن زندگی بر پایه عشق بنا نهاده شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست