هوش انواع مختلفی دارد، اما معمولا آزمون بهره‌ هوشی یا IQ، به عنوان یکی از آزمون‌های استاندارد نبوغ را در یک فرد تشخیص می‌دهد. به چه کسانی نابغه می گویند ؟ به فردی که  IQ بالای ۱۴۰ دارد نابغه می‌گویند.

به چه کسانی نابغه می گویند

مغز افراد باهوش، اتصالات نورونی کمتر اما موثرتری نسبت به مغز افراد کم هوش دارد. در نتیجه در سطح پایین فعالیت نورونی، عملکرد مغزی زیادی دارند. همچنین پژوهشگران برای پی بردن به میزان هوش، سطح کولین مغز را می‌سنجند و مغز افراد باهوش میزان بیشتری از این ماده دارد.

انواع متفاوت نبوغ

  • نبوغ زبانی
  • نبوغ ریاضی
  • نبوغ طبیعت‌گرایی
  • نبوغ تصویری
  • نبوغ موسیقیایی و …

خلاقیت یکی از مهم‌ترین نشانه‌های افراد نابغه است

اگر در سن کم به کودک خود موسیقی آموزش دهید، باعث ایجاد پیوندهای بیش‌تر در مغز کودکان می‌شوید؛ این کودکان رشد مغزی بیشتری نسبت به کودکانی که آموزش موسیقی ندیده‌اند دارند.

نوابغ آدم‌های متفاوتی هستند

در بعضی از زمان‌ها، نوابغ علاقه زیادی به شنا کردن در جهت خلاف مسیر رودخانه دارند. دید آن‌ها نسبت به جهان با ما متفاوت است و اندکی دمدمی‌مزاج به نظر می‌رسند.

خوب می‌شنوند

از علائم انسان‌های نابغه می‌توان گفت که شنوندگان بسیار خوبی هستند و برای کسب اطلاعات بیشتر، با دقت به هر منبع اطلاعاتی گوش می‌‌دهند. افرادی که  به اختلال دوقطبی مبتلا هستند، هنگامی ‌که در فاز مانیک هستند، خیلی کمتر می‌خوابند. نتایج یک تحقیق نشان داده شده است که بی‌خوابی با IQ بالا رابطه مستقیم دارد و هرچه‌ قدر هوش افراد بالاتر باشد، نیاز به خواب در شب به میزان بیشتری کاهش‌ پیدا می‌کند؛ عده‌ای این را به ‌عنوان بیماری‌های افراد باهوش می‌شناسند.

۱ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست