مغز افراد باهوش ، اتصالات نورونی کمتر اما موثرتری نسبت به مغز افراد کم هوش دارد. در نتیجه در سطح پایین فعالیت نورونی، عملکرد مغزی زیادی دارند. همچنین پژوهشگران برای پی بردن به میزان هوش، سطح کولین مغز را می‌سنجند و مغز افراد باهوش میزان بیشتری از این ماده دارد.

شلخته‌ها باهوش هستند:

شاید برایتان جالب باشد بدانید نتیجه یک مطالعه منتشر شده در “علوم روانشناختی” که در دانشگاه مینه سوتا کارلسون انجام شد، ثابت کرد که کار کردن در محیط به‌هم‌ریخته، خلاقیت را بالا می‌برد.

باهوش‌ها خواندن را خیلی زود یاد می‌گیرند:

نتایج تحقیقات مطالعات جامع محققان نشان داده که خواهر و برادرانی که زودتر و سریع‌تر خواندن را یاد گرفتند، توانستند نمرات بهتری در آزمون‌های توانایی‌های شناختی به‌دست بیاورند.

باهوش‌ها لاغرند:

تحقیقی که ۵ سال به طول انجامید، بیان کرد که هرچه دور کمر افراد کوچک‌تر باشد، از توانایی شناختی بیشتری برخوردار هستند.

باهوش‌ها بزرگ‌ترین فرزند خانواده هستند:

تحقیقات نشان داده است که فرزندان بزرگتر به طور معمول باهوش‌تر از بقیه اعضا هستند؛ اما رابطه‌ای بین این موضوع و ژنتیک پیدا نشد. در نتیجه، بررسی‌ها نشان دادند که میانگین ضریب هوشی فرزندان اول ۱۰۳، فرزندان دوم ۱۰۰ و فرزندان سوم ۹۹ بود.

مغز افراد باهوش

باهوش‌ها فراموشی گذشته برایشان آسان است:

از خصوصیات مهم افراد باهوش فراموش کردن گذشته است. برای مثال اگر دیروز، روز سختی برای شما بوده است، باید آن را فراموش کنید.

باهوش‌ها کمال‌گرا هستند :

افرادی که هوش بالایی دارند، همیشه به دنبال کمال هستند، درنتیجه هر دفعه که آن‌ها را ببینید پیشرفت‌های هرچند کوچک در آن‌ها مشاهده خواهید کرد. آن‌ها همیشه اندکی با دفعه‌ قبل تفاوت دارند و در همه‌ ابعاد کمال‌گرا هستند.

باهوش‌ها می‌دانند که چه‌قدر نمی‌دانند:

فراموش نکنید باهوش‌ترین افراد نیز بعضی از چیزها را نمی‌دانند و با آن‌ها آشنایی ندارند، اما از گفتن جمله «من نمی‌دانم» هیچ ترسی ندارند.

قد بلند، از نشانه‌های ظاهری افراد باهوش است:

در تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ روی هزاران انسان انجام شد، نشان داد افرادی که قد بلند دارند، از ای کیو نرمال و بالاتری نیز برخوردار بودند و در کودکی و بزرگسالی نسبت به بقیه پول بیشتری را به دست می‌آوردند. نکته قابل‌تامل این است که پژوهشگران معتقدند که اوایل زندگی، سن ۳ سالگی و در تمام دوران کودکی، کودکانی که قد بلندتری داشتند در آزمون‌های شناختی عملکردی بهتر داشتند.

باهوش‌ها شوخ‌‌طبع هستند:

در تحقیقی مشخص شد افرادی که داستان‌های طنز می‌نویسند، قدرت هوش کلامی بالایی دارند. همچنین در پژوهشی دیگر نیز ثابت شد که کمدین‌های حرفه‌ای، از هوش کلامی بالاتر از سطح متوسط برخوردار هستند.

باهوش‌ها شب زنده‌دار هستند:

در یک مطالعه در “مجله رسمی انجمن بین‌المللی مطالعه تفاوت‌های فردی” بیان شده افرادی که شب‌ها بیدار بمانند، نسبت به افرادی که صبح زود از خواب بیدار می‌شوند، هوش بالاتری دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست