هنگامی که متوجه شدید نارضایتی خاصی در روابط شما ایجاد شده است، ممکن است بخواهید یک تحلیل ریشه ای انجام دهید. نارضایتی در روابط همچون نوشیدن زهر برای یک رابطه است که به تدریج آن را می کشد. نارضایتی در رابطه و ازدواج می تواند از مشکلات و بحث های پیش پا افتاده شروع شود و کم کم یک رابطه را به سوی نابودی می کشاند. چرا نارضایتی در وهله اول شکل می گیرد؟ موارد زیر دلایل معمول نارضایتی بین زوجین است.

نارضایتی در رابطه

روابط یک طرفه

شاید دوست داشته باشید به طور خودجوش از شریک زندگی خود مراقبت کنید و نیازهای او را قبل از اینکه حتی بخواهد برطرف کنید. به طور طبیعی، انتظار دارید که او هم تلافی کند، اما در اکثر مواقع ناامید می شوید. این یعنی شما در یک رابطه یک طرفه هستید و احساس می کنید شریک زندگیتان نیازها و انتظارات شما را نادیده می گیرد.

خواسته ها و انتظارات برآورده نشده

روابط با انتظارات از طرفین شروع می شوند. ممکن است احساس کنید که شریک زندگی تان آنطور که انتظار دارید دل به رابطه نمی دهد و این باعث نارضایتی در شما شود.

ناتوانی در رها کردن کینه ها

بخشیدن کسی به خاطر اشتباهات و رها کردن گذشته؛ خیلی از مشکلات را هموار می کند. “دارنده” کینه بخاطر اشتباهاتی که طرف مقابل مرتکب شده است، ناراحت می شود در حالی که شخص “گناهکار” از همسر خود بخاطر عدم حمایت یا بخشش کافی دلخور است.

قدردانی از تلاش های یکدیگر

بیشتر افراد تمایل دارند که شرکای خود را بطور کامل تصور کنند. از این رو، متوجه تلاش هایی که شریک زندگی خود هر روز در راستای ایجاد رابطه می کند، نمی شوند. این منجر به تجمع احساسات منفی در شریک زندگی می شود زیرا احساس می کنند دیگری به اندازه کافی سپاسگزار نیست.

اگر از نارضایتی در روابط خود رنج می برید می توانید از کمک مشاوران مرکز مشاوره روان کلینیک بیست بهره مند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست